Kde sehnat anglické knihy

Číst v angličtině je výzva pro každého studenta. A často i pro jeho peněženku.
Co s tím? Vezmu to postupně.

Zjednodušená četba

Jednou z možností jak začít je zjednodušená četba. Nemyslím tím bilingvní publikace, kterých osobně nejsem fanouškem, ale i ty určitě najdou své majitele.
Zkuste Google a heslo ‚zjednodušená anglická četba‘.

Ve výsledcích se určitě objeví nakladatelství Penguin  nebo anglický web, které takovou četbu vydává. Mají ji příjemně odstupňovanou, podle množství slov. Je to především orientační údaj.

Je vhodné si vybrat spíš tu náročnější knihu (ale zase pozor, ať si vůbec něco přečtete…) – otevře se vám prostor si slovní zásobu posílit.

Tyto knížky jsou v téměř každém větším knihkupectví. Domnívám se, že po roce 2016 už není potřeba vysvětlovat, jak takovou knihu koupit. Sami máte jistě své cesty, jak si najít nejlepší cenu. Pokud je zrovna nechcete kupovat, zkuste online bazary. Často se tam najde nějaký ten kousek.

Antikvariáty – za hubičku

Co může být zajímavé je fakt, že anglické knihy je možné zakoupit i v antikvariátech (hodně z nich funguje i jako eshop). Některé levněji, některé dráž. Ale za nahlédnutí to určitě stojí.

Opět doporučuji se obrátit na váš oblíbený vyhledávač a zkusit heslo ‚antikvariát anglické knihy‘.

Internetové bazary

Pokud jste nabyli dojmu, že annonce je dnes pasé, tak vás možná překvapí. Stále funguje a stále je plná inzerátů. Všemi známý Sbazar a Minibazar asi není potřeba dlouze popisovat. Zkuste zapátrat i tam.

Zahraniční eshopy

Za zmínku stojí Book Depository ten posílá knihy bez poštovného po celém světě. Pravda, tam už platíte běžnou cenu knihy. Jinak vám samozřejmě určitě zase rád pomůže váš oblíbený vyhledávač. Kde knížky zatím moc nejsou je Aliexpress. Na druhou stranu tu máme ovšem Amazon.

Tuny ebooků, opravdu zdarma

Pokud si rádi přečtete i ebook, máte jednoznačně vyhráno. Nemyslím tím stahování knih, které je na většině místech světa nelegální. Ale stahování, které legální je.

Na BookBub pravidelně mění nabídku knih, které jsou ke stažení zdarma. Občas se tam objeví i nějaká ta ‘normální’ knížka :-).

Za zmínku stojí i následující odkazy:

http://www.loyalbooks.com/ 
http://www.openculture.com/free_ebooks
http://bygosh.com/
https://openlibrary.org/
http://english-e-books.net/
https://eknizky.sk/category/cudzojazycne-knihy/anglicky-jazyk/


Zpět na další tipy