Weby a aplikace pro samouky

Procvičuji, vždy a všude

Nezáleží na tom, jestli chodíte do kurzu, máte školní výuku a nebo se učíte sami doma svým tempem. Dnešní doba je nakloněna samovzdělávání a internet je narvaný weby, které vám zdarma pomůžou procvičovat a ideálně i zlepšit angličtinu.

Jelikož každému vyhovuje něco jiného, budete si to muset osahat sami.

Asi nejznámější je Duolingo.

Můžete se učit v prohlížeči, nebo si stáhnout aplikaci do mobilu. Angličtina je tam k dispozici z češtiny a možná zjistíte, že musíte zabrat nejen na angličtině. Jeden můj známý s Duolingem trochu bojuje, protože odmítá věty překládat do běžné češtiny. Věty typu ‘já rád běhání’ aplikace moc nevítá.
Pokud už angličtinu trochu zvládáte, můžete se začít z angličtiny učit další jazyky.

S následujícími službami osobní zkušenost nemám.

bliubliu

langevo

lingoglobe

memrise

lingq

busuu

mondly

Nepochybuji o tom, že mezi tím vzniklo více webů. Jen doufám, že ty uvedené zde jsou stále bezplatné.

Mobilní aplikace jsou podle všeho také plné příležitostí k procvičování. Pokud tedy cestujete za prací či do školy a máte pocit, že by ten čas šel využít lépe, tak hurá do toho. Prohledejte dostupné aplikace ve svém mobilu a najděte si, co se vám nejvíc líbí! I pouhé procvičování slovíček má něco do sebe.
Já se před dlouhou dobou naučila díky nějaké aplikaci španělské ‘barriga llena corazon contento‘, protože to krásně zní. Nikdy jsem to sice nepoužila, ale občas se mi to vybaví, zvlášť, když se dobře najím :-).
Víte jak se řekne esperantsky ‘není zač’? – Nedankinde.

Ať žijí aplikace! (prohlásil odpůrce smartfounů)

Zpět na další tipy